Aktivity pro zaměstnance

V Hettichu věříme, že zaměstnání není jenom práce. Zaměstnání je o navazování nových kolegiálních vztahů, o přátelství, o nových zážitcích, osobních i pracovních zkušenostech a osobním i kariérním růstu. Proto během roku organizujeme nejrůznější pravidelné i jednorázové aktivity, do kterých se naši zaměstnanci mohou zapojit. Výčet těch nejdůležitějších najdete níže.

Aktivity dobrovolníků

Mnoho zaměstnanců z Hettichu se ve svém volném čase věnuje dobrovolničení. Svůj volný čas věnují práci v různých oblastech – věnují se dětem a mládeži, seniorům a nemocným, kteří potřebují péči, zapojují se do kulturního dění v obcích, jsou členy dobrovolných hasičů, záchranné služby, pracují se zvířaty nebo vedou sportovní spolky.

Proto v roce 2013 vznikl mezinárodní projekt Hettich Aktivity dobrovolníků. Jednou ročně se tak mohou všechny kolegyně a kolegové přihlásit se svým dobrovolnickým projektem, kterému se ve volném čase věnují, a získat od Hettichu finanční podporu ve výši 13 500 Kč.

V letech 2013 až 2021 bylo po celém světě sponzorováno více než 1 150 projektů, které získaly příspěvek přesahující 16 milionů korun. Každý rok na jaře se v České republice přihlásí více než 40 projektů a HČR tak daruje více než půl milionu korun každý rok tam, kde se naše kolegyně a kolegové nezištně věnují těm, kteří to potřebují.

Logo Hettich Aktivitiy dobrovolníků

Charitativní ples žďárských firem

Sociální udržitelnost je důležitým bodem naší firemní strategie. A podpora neziskového sektoru k ní neodmyslitelně patří. Vedle projektu Hettich Aktivity dobrovolníků proto každý rok pořádáme charitativní ples. Spolu s našimi partnery, žďárskými firmami DEL, Gremis a Tokoz, proměníme v lednu žďárský kulturní dům v dějiště jedné z důležitých akcí místí plesové sezony.

Každý rok vybereme neziskovou či obecně prospěšnou organizaci žďárského regionu, kterou obdarujeme výtěžkem z aktivit v průběhu plesu. V minulosti se mezi těmito organizacemi objevil Klub Úsměv, Domácí hospic Vysočina, Popálky nebo Nemocnice Nové Město na Moravě. A co víc, každý ples se nese v duchu předem určeného tématu – navštívili jsme tak karneval v Riu, zažili jsme atmosféru pravého casina nebo jsme odcestovali do Řecka za tónů známé skupiny ABBA. Pro zaměstnance naší společnosti je samozřejmě přichystán zvýhodněný nákup vstupenek.

Už teď se na vás těšíme na dalším ročníku charitativního plesu. Více o plese včetně pozvánky a fotografií z minulých ročníků najdete na facebooku.

Charitativní ples 2020 Mamma Mia!

Charitativní novoroční tombola

Každý rok se nám ve firmě sejde spousta vánočních dárků od našich zákazníků a obchodních partnerů. A tak jsme si před pár lety řekli, proč tyto reklamní předměty nevyužít pro dobrou věc. Takhle vznikl nápad na každoroční charitativní tombolu, do které si naši zaměstnanci mohou zakoupit losy a některý z dárků vyhrát. Výtěžek z prodeje losů putuje k našemu dlouhodobému partnerovi Domácímu hospici Vysočina. Každý rok tak přispíváme částkou asi 20 000 Kč. Velký dík patří především všem kolegyním a kolegům, kteří dárky do tomboly dobrovolně odevzdávají, ale také ve velkém nakupují losy. Děkujeme!

Symbolický šek pro Domácí hospic Vysočina

Festival vzdělávání

Festival vzdělávání se koná každý rok v listopadu ve žďárském kulturním domě. Kromě středních, vyšších odborných a vysokých škol na měm mají svoje zastoupení také nejvýznamnější zaměstnavatelé regionu, kteří nabízí nejenom budoucí zaměstnání. My na Festivalu představujeme také náš stipendijní program a další spojené aktivity, které jsou nejvíce zajímavé právě pro ty, kteří se právě chystají na střední školu. Na našem stánku si studenti mohou vyzkoušet, jak funguje naše kování, jak snadná nebo náročná je jeho ruční montáž a samozřejmě náš stánek neopustí s prázdnou. Starším návštěvníkům nabízíme volná pracovní místa včetně veškerých aktivit a benefitů, které naši zaměstnanci mohou využívat.

S Festivalem vzdělávání je každoročně spojen také Den otevřených dveří žďárských firem. Díky dobrým vztahům a partnerské spolupráci s našimi žďárskými kolegy, jsme se rozhodli otevřít v tento den brány svých společností a ukázat studentům, jak vypadá jejich vysněné zaměstnání v praxi.

Více informací najdete na webových stránkách nebo facebooku.

Festival vzdělávání 2022 spolu s Dnem otevřených dveří je naplánován na 10. listopadu 2022. Těšíme se na vás v Domě kultury ve Žďáe nad Sázavou na našem stánku.

Festival vzdělávání 2021

Výtvarné soutěže pro děti a vnoučata našich zaměstnanců

Firemní kultura a naši zaměstnanci jsou pro nás stěžejní. A protože žádný z nich není jen zaměstnancem, ale také kolegou a mnohdy přítelem, snažíme se do dění v naší firmě zapojit také jejich rodiny. Kromě jiných aktivit pro rodiny našich kolegyň a kolegů pořádáme také výtvarné soutěže pro jejich děti a vnoučata. Děti na zadané téma kreslí, malují, stříhají, lepí a nakonec se na našem facebooku pochlubí svými výtvory. Ti nejlepší dostanou Jsou náležitě odměněni. Ale nebojte, sladká odměna čeká na každého zúčastněného. Obrázky z naší poslední soutěže na téma "(Pra)rodiče v práci" si můžete prohlédnout na našem facebooku.

Billboard 03/2022

Den vtipných vánočních svetrů

Před několika málo roky jsme přemýšleli, jak bychom si mohli, kromě všudypřítomné vánoční výzdoby, zpříjemnit vánoční čas. A tak přišel nápad na bláznivé a vtipné vánoční oblečení. A který den je vhodnější, než svátek svatého Mikuláše, tedy 6. prosinec. Jsme moc rádi, že se do této vánoční výzvy zapojuje každý rok víc a víc kolegyň a kolegů z různých oddělení. Umět se zasmát sám sobě je velké umění a myslíme, že se nám to daří nejenom při této příležitosti. Ve stejný den také rozdáváme něco sladkého na zub, aby byl den ještě o něco příjemnější. Co myslíte, sluší nám to?

Den vtipných vánočních svetrů 2021

Podpora zdraví

Jak se říká, zdraví máme jenom jedno, a proto o něj musíme pečovat. Na to myslíme také u nás, a proto pro kolegyně a kolegy pravidelně připravujeme různé nejen sporotovní aktivity. Mezi naše stálice patří bruslení na zimním stadionu, kam mohou naši zaměstnanci přijít se svými rodinami. Do zaměstnaneckých benefitů také patří volný vstup do žďárského Relaxačního centra, kde můžete využít bazén, wellness a solnou jeskyni. Každý rok také pořádáme den zdraví, kam zveme odborníky, díky kterým si naši zaměstnanci mohou nechat svoje zdraví řádně zkontrolovat. Díky spolupráci s některými zdravotními pojišťovnami také nabízíme vitaminové balíčky nebo poukázky na nákup v lékárně pro jejich pojištěnce.

Den zdraví 2022

Letní grilování a zmrzlina

Jak jinak si zpříjemnit letní horké dny, než grilovačkou a zmrzlinou, navíc v pracovní době? V červenci a srpnu si místo tradičního oběda vychutnáme grilované speciality pod širým nebem na našem venkovním posezení. Tam si ale samozřejmě můžete oběd, večeři či svačinu vychutnat vždy, když to počasí dovolí. A v těch nejvíc horkých dnech jistě oceníte zmrzlinu, která je tím nejlepším způsobem jak se zchladit.

Letní obědové grilování 2022