Nacházíte se: Lidi z Hettichu

Lidi z Hettichu

Loajalita: Karel Zedník

Loajalita: Karel Zedník

Tohle je Karel. Náš služebně nejstarší kolega, historicky třetí zaměstnanec žďárského Hettichu. 1. 11. 2023 oslavil své 30. pracovní výročí a tak se slušelo, abychom mu nejen při společném obědě náležitě poděkovali. Strojní údržbu bez Karla si už neumíme představit, aby taky ne, za těch 30 let zná firmu lépe než kdokoli jiný.
Kromě toho, že je Karel skvělý kolega s nadhledem, optimismem a vybraným smyslem pro humor, je také náš dlouholetý dobrovolník. Ve svém volném čase totiž vytvořil krásnou zahradu, kam může chodit široká veřejnost relaxovat a obdivovat rostliny všeho druhu.
Vedle děkovného listu a něčeho dobrého k pití dostal Karel také finanční odměnu 30 000 Kč jako poděkování za skvělých 30 let, po které je naším kolegou a kterých si nesmírně vážíme. Ještě jednou gratulujeme a děkujeme!
Networking: Ivo Pleva

Networking: Ivo Pleva

Ivo Pleva pracuje v Hettichu na pozici technika kvality již více než 10 let. Díky úzké spolupráci s našimi kvalitáři z Německa tak před dvěma lety zatoužil zjistit, jak to chodí na kvalitě právě v jednom z našich německých závodů. Jeho plán vedoucí i jednatelé společnosti plně podpořili a Ivo tak začal plánovat svůj přesun na hranice. Na podzim 2022 to jsou už dva roky, kdy Ivo žije a pracuje v Německu a co víc, na začátku roku 2023 se chystá na pár měsíců získávat zkušenosti v naší pobočce v Indii. Vytváření mezinárodních pracovních vztahů a networking jsou pro nás velmi důležité body, proto podporujeme každého zaměstnance, který se v této oblasti realizuje.

"Díky rodinnému přístupu firmy Hettich mi již od studentských let bylo umožněno vzdělávat se v jakémkoliv oboru, který shledávám pro sebe i firmu užitečným. S mojí cestou do mateřské německé pobočky firmy to platí dvojnásob. Věřím, že moje získané zkušenosti pomohou nyní ještě více celé skupině Hettich a to nejen v oblasti řízení jakosti, ale i v dalších oblastech jako jsou firemní vzdělávání a mezinárodní komunikace. Rozvíjení celkové firemní kultury, ale i individuality zaměstnanců totiž je a bude vždy velká přidaná hodnota skupiny Hettich."

Karierní růst: Radek Wimmer

Kariérní růst: Radek Wimmer

První kontakt Radka Wimmera s Hettichem proběhl v roce 2006, kdy se Radek připojil jako stipendista. V té době studoval obor mechanik-seřizovač na VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou. Po úspěšném ukončení studia nastoupil v roce 2011 jako zaměstnanec na montážní oddělení. Na nástrojárnu, kde mohl využít své znalosti a dovednosti nabité během studia, se dostal už po pár týdnech. Nejdříve si prošel práci nástrojaře, aby měl představu, jak vypadají a z čeho se skládají nástroje a formy, a poté přestoupil na pozici operátora CNC, kde mohl již naplno využít své dovednosti v programování. V roce 2021 Radek změnil pozici ještě jednou a dnes pracuje jako programátor CNC s bohatými zkušenostmi.

"Jako 16letý student jsem ještě pořádně nevěděl, jaké benefity mají takové stipendijní programy. Z pohledu mladého studenta je vlastně měsíční stipendijní příspěvek perfektní nástroj jak motivovat ke studiu. Ale ta opravdová přidaná hodnota je seznámení se s firmou a především s kolegy, se kterými máte následně možnost  pracovat. Nepřicházíte do neznámého prostředí. V roce 2011, těsně po ekonomické krizi, jsem byl o to víc rád, že jsem si nemusel shánět práci a ihned po studiu jsem nastoupil do firmy Hettich. Od čistě manuální práce jsem postupně přešel až k práci na počítači, kde programuji frézky, které jsem mohl předtím 10 let obsluhovat. Každá tato práce má svoje specifika, svoje výhody i nevýhody. Ale nyní jsem rád na pozici CNC programátora a uvidíme zase za pár let, kam, a jestli, se moje kariéra opět posune."

Vize: David Gregor

Vize: David Gregor

David se v Hettichu ČR původně ucházel o jinou technickou pozici, která už ale v tu dobu byla obsazena. Dostal ale možnost obsadit nově vznikající místo vedoucího kompetenčního centra tlakového lití zinku, což přijal jako výzvu. První rok sbíral zkušenosti na pozici technika oddělení tlakového lití zinků a pak se začal plně věnovat rozvoji nových technologií a týmové práci. Již v prvních týdnech Davidova působení byla zahájena relokace technologie pro tlakové lití zinku ze závodu Hettich Frankenberg, což byl jeho první velký úkol. S tím také souviselo samotné odstartování fungování kompetenčního centra dané technologie ve Žďáře. Vše se podařilo zvládnou jen díky semknutému týmu lidí s bohatými zkušenostmi z tohoto oboru, do něhož se Davidovi podařilo brzy zapadnout. V dnešní době již kompetenční centrum běží na plné obrátky a aktivity jako zpracovávání zinkové pěny, aplikace centrálního ostřiku či horkých vtoků zinkových forem a mnoho jiného nesou své ovoce.

"V Hettichu se můžete potkat s mnoha různými moderními technologiemi. Ještě důležitější možná ale je, že se tady můžete potkat s lidmi, kteří mají pro tyto technologie vášeň a nadšení. Sebemodernější či dražší stroj je k ničemu, když ho nebude obsluhovat operátor, který disponuje příslušným know-how a také snahou o co nejlepší výsledek. Pokud se podaří z takových pracovníků vytvořit tým, vznikne základ úspěchu. Celý úspěch je, pokud se spolu umíme ještě zasmát a nejsme si lhostejní. Takovým týmem my naštěstí jsme."