Nacházíte se: Historie firmy

Historie firmy

Skupina Hettich má za sebou více než 130letou úspěšnou historii, a to díky technickým úspěchům v oblasti vývoje a výroby, silnému vedení a podnikatelskému duchu. Německé Vestfálsko - srdce německého nábytkářského průmyslu - je naším domovem od roku 1930. Právě, a nejenom, zde vyrábíme techniku pro nábytek: celý svět zásobujeme chytrým a inovativním nábytkovým kováním. Skupina Hettich je plně ve vlastnictví rodiny Hettich. Od roku 2007 hlavou rodinné společnosti Dr. Andreas Hettich, zástupce čtvrté generace rodiny Hettich.

Zvětšit

1888

Společnost Hettich zakládá Karl Hettich již v roce 1888 v německé oblasti Schwarzwald (Černý les) blízko hranic s Francií a Švýcarskem. V této době se firma zabývá výrobou součástek do kyvadlových hodin neboli pendlovek.

Zvětšit

1928

V roce 1928 se však směr společnosti mění a August Hettich začíná vyrábět panty (závěsy) pro klavírní křídla. Tím pokládá základní kámen našeho dnešního průmyslového odvětví – techniky pro nábytek.

Zvětšit

1930

V roce 1930 je založena přidružená společnost Paul Hettich v německém Herfordu, která prosperuje pod vedením Paula Hetticha.

Zvětšit

1935

Po závěsech do klavírních křídel a pian je stále větší poptávka a společnosti se skvěle daří.

Anton Hettich

1959

Společnost Paul Hettich se proto od své mateřské společnosti ve Schwarzwaldu odděluje a od 1. ledna 1959 se do vedení Paul Hettich staví pan Anton Hettich.

Zvětšit

1962

Spojovací kování, vyvinuté a patentované Antonem Hettichem, zcela nahrazuje potřebu využití dřevěných kolíků a zajišťuje tak společnosti Paul Hettich další výrazný růst.

Zvětšit

1980

Od roku 1968 firma také aktivně pracuje na vývoji technologie pro výsuvy, která se přesunula od rolničkového výsuvu přes ten kuličkový, který je v tomto období výraznou součástí portfolia Hettich. Tento vývoj v roce 1980 vrcholí novým typem výsuvu pod názvem Quadro.

Začátek stavby haly 1

1993

V roce 1993 rozhoduje tehdejší předseda dozorčí rady a majitel společnosti Anton Hettich o založení nové pobočky ve Žďáře nad Sázavou. Ve stejném roce začala na Jihlavské ulici, doslova na zelené louce, růst první výrobní hala, která otevírá své brány v září 1993 pro prvních asi 60 zaměstnanců.

Zásuvkový systém InnoTech

1995

Na úspěch výsuvů Quadro navazuje v roce 1995 zásuvkový systém InnoTech s dvojitými boky.

Zvětšit

1997

Hettich ČR se rozšiřuje a slavnostně spouští provoz druhé výrobní haly. V té době u nás pracuje asi 300 zaměstnanců.

Stavba haly 3 a 4

2006

Rozšiřování výrobního závodu ve Žďáře pokračuje a ke stávajícícm dvěma výrobním halám přibývají další dvě. V roce 2006 má Hettich ČR asi 550 zaměstnanců.

Dr. Andreas Hettich

2007

V roce 2007 vstupuje do vedení firmy čtvrtá generace rodiny Hettich zastoupená Dr. Andreasem Hettichem.

Závěs Sensys

2009

O dva roky později, v roce 2009 společnost představuje nový typ závěsu Sensys s jednoduchou klipovou montáží a integrovanou funkcí tlumení.

Zásuvkový systém ArciTech s výsuvy Actro

2011

V roce 2011 vstupuje na trh velmi úspěšný zásuvkový systém ArciTech s výsuvy Actro.

Zvětšit

2013

Rok 2013 je pro firmu Hettich ve znamení oslav, skupina Hettich totiž slaví 125 let od svého založení v roce 1888. Slavíme i u nás ve Žďáře v kulturním domě, kde organizujeme slavnostní ples pro vedení skupiny, naše zaměstnance a jejich rodiny, obchodní partnery a zástupce města Žďáru.

Zvětšit

2018

125 let úspěchů potvrzuje v roce 2018 překročení hranice obratu 1 miliarda euro. Hettich Česká republika ve stejném roce slaví výročí 25 let svého fungování ve Žďáře. Zároveň se stává kompetenčním centrem pro technologii tlakového lití zinku pro celou skupinu.

Zásuvkový systém AvanTechYOU

2019

Mezi prozatím poslední úspěchy společnosti patří zásuvkový systém AvanTech YOU, který je na trh uveden v roce 2019, a který cílí na nový trend individualizace. Díky skvělému designovému řešení si můžete zásuvky individualizovat do posledního detailu. A to vše ve spojení s dokonalým technickým řešením, které je vašim očím plně skryto.

Hala 5

2020

I přes nepříznivé okolnosti spojené s pandemií Covid-19 ve Žďáře slavnostně otevíráme novou, a doposud největší, halu s pořadovým číslem 5. Během několika týdnů je plná stávajících i nových technologií a její vytížení je na 100 %.

Akce XperienceDays

2021

Protože Hettich udává trendy v oblasti nábytku, pořádáme v roce 2021 hybridní událost Hettich Xperiencedays, která kvůli Covid-19 plně nahrazuje tradiční veletrhy. Xperiencedays kloubí online prohlídky nejnovějších trendů s odbornými přednáškami a diskuzemi. Účastnit se mohou nejenom výrobci nábytku a designéři, ale také široká veřejnost.

Zvětšit

2023

Hettich ČR slaví 30leté výročí své existence ve Žďáře nad Sázavou. Máme pět výrobních hal, asi 600 zaměstnanců a spoustu plánů do budoucna. Narozeniny jsme oslavili ve velkém. Pokud jste se nomohli zúčastnit, můžete si video z oslav pustit na našem YouTube kanálu.