Nacházíte se: O nás

Hettich - váš přední výrobce nábytkového kování

Naší vášní je dokonalé snoubení inteligentního technického řešení s funkčností a elegantním designem. V našem portfoliu najdete zásuvkové a výsuvné systémy, závěsy a systémy pro posuvné a skládací dveře. Ať už tedy otevřete zásuvku, skříň nebo kuchyňskou linku, je možné, že narazíte právě na značku Hettich.

Skupina Hettich zaměstnává asi 8 000 zaměstnanců ve 24 zemích světa. Česká republika je však jednou z pouhých 6 zemí, kde má Hettich výrobní závod. Žďárská pobočka je zároveň jedním z největších výrobních závodů mimo Německo.

Od roku 1993 sídlí naše česká pobočka na Jihlavské ulici ve Žďáře nad Sázavou. Za téměř 30 let svojí existence jsme vybudovali 5 výrobních hal s výrobní plochou téměř 22 000 m2. Hettich ČR disponuje  nejen montážními, servisními a administrativními odděleními, ale také nástrojovnou, kompetenčním centrem pro tlakové lití zinku a samozřejmě také obchodním oddělením, které se stará o obchod v ČR, SR a Maďarsku. V současnosti má Hettich ČR asi 600 zaměstnanců.

Naše montážní oddělení, která jsou stále ve větší míře automatizována, zaměstnávají asi 500 kolegyň a kolegů, kteří se podílejí na částečné či úplné kompletaci jednotlivých kusů nábytkového kování, a to na třech odděleních: oddělení posuvného a spojovacího kování, oddělení závěsů a oddělení výsuvů a zásuvkových systémů.

Dalším důležitým oddělením je nástrojovna. Úkolem a hlavní náplní práce nástrojovny je vývoj, výroba a oprava nástrojů a forem. Práce kolegů z nástrojovny je nezbytná převážně pro zachování chodu oddělení předvýroby, ale také všech ostatních montážních oddělení. Naše předvýroba sestává z lisovny oceli, technologie vstřikování plastů a technologie tlakového lití zinku. Od roku 2017 je Hettich ČR jedinou pobočkou, která touto technologií disponuje, stali jsme se proto Kompetenčním centrem tlakového lití zinku celé skupiny Hettich. Tím, i naším bohatým portfoliem výrobků od závěsů přes výsuvy, spojovací kování a techniku pro posuvné a skládané systémy, jsme si upevnili svoji nepostradatelnou pozici ve světě Hettich.

Pojítkem nás všech v Hettichu je touha vytvářet prostředí, kde osobní zodpovědnost, svoboda jednat, kuráž zkoušet nové věci a šance učit se z vlastních chyb mají své nepostradatelné místo. Chceme vytvořit prostředí, kde každý z nás může plně využít svoje silné stránky, vášeň a nápady, které nás povedou ke společnému úspěchu.

It's all in Hettich.